Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed  | 

Dodaj ogłoszenie

Praca za granicą wciąż popularna wśród tysięcy Polaków

| Artykuły | 17 maja 2013

Nastroje emigracyjne współczesnych Polaków wciąż stanowią wysoki procent w  skali osób zarówno aktywnych, jak i nie aktywnych zawodowo. Podobnie jak w  minionych kilku latach spora liczba osób rozważa wyjazd z kraju w  poszukiwaniu lepiej płatnego zatrudnienia.

Praca za granicą dla większości osób wiąże się przede wszystkim z możliwością zdobycia lepiej płatnej pracy, dzięki czemu w znacznie szybszym czasie będą one mogły zaoszczędzić określoną ilość zarobionych pieniędzy. W obecnym czasie bezwzględnie największym zainteresowaniem cieszy się praca w Niemczech, nieco mniejszym ale większym niż kilka lat temu również praca w Holandii. Otwarcie niemieckiego rynku pracy dla Polaków dla licznego grona osób stało się ogromną szansą. Warunki, które oferują niemieckie firmy są bardzo dobre z perspektywy rodzimego rynku. Kluczowe znaczenie mają oczywiście zarobki, które na rynku niemieckim są zdecydowanie lepsze niż w Polsce. Jednak nie tylko zarobki stanowią o dobrych warunkach pracy w Niemczech czy Holandii. Wpływ na ten fakt mają ponadto korzystne zasiłki rodzinne – np. z tytułu urodzenia dziecka. Również czas pracy jest elementem, o który dba się znacznie bardziej niż na rynku krajowym. Dodatkowo każde ewentualnie odbyte nadprogramowe godziny pracy są premiowane – najczęściej na zasadzie +50%. Wszystkie te elementy sprawiają, że praca w Niemczech, czy praca w Holandii są nieporównanie korzystniejsze niż w Polsce.

Emigracja do Niemiec dla wielu osób nie stanowi problemu o tyle, że wiąże się ona z mniejszymi kosztami i mniejszym ryzykiem niż w przypadku podróży znacznie dalszej. Otwarcie niemieckiego rynku pracy to dla wielu osób ogromna szansa. Wśród zawodów, które w największym stopniu są mile widziane na niemieckim rynku pracy można wymienić między innymi: pielęgniarki, zawody związane z budownictwem, architekci czy biolodzy i fizycy. Druga duża fala emigracji, która jest spodziewana właśnie w latach 2013-2014 w dużej mierze skupi się na rynku niemieckim, ze względu na wciąż duże możliwości w zakresie znalezienia dobrze płatnego zajęcia w swoim zawodzie.

Linki sponsorowane

Złóż aplikację do pracy lub zostaw odpowiedź

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.