Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed  | 

Dodaj ogłoszenie

Czy nadal warto wyjechać do pracy w Holandii?

| Aktualności | 4 marca 2014

Wiele osób, które pracowały kiedykolwiek w Holandii podkreślają jedno – w Holandii opłaca się pracować. Nie chodzi jedynie o względy czysto materialne. Holandia to bardzo przyjazny i tolerancyjny kraj. Z wielu prowadzonych przez Unię Europejską badań wynika jednoznacznie, że w holenderskich firmach panuje jedna z najbardziej tolerancyjnych i przyjaznych atmosfer pracy. Nie można narzekać także na same jej warunki, co w wielu krajach stanowi spory problem – zwłaszcza tych rozwijających się – takich jak Polska.

Obecnie praca w Holandii staje się bardziej popularna niż wyjazdy zarobkowe na Wyspy Brytyjskie. Dlaczego? Oprócz wyżej wspomnianych dobrych warunków pracy i miłej, koleżeńskiej atmosfery, kluczowe znaczenie ma także wysokość tamtejszych pensji oraz łatwość znalezienia zatrudnienia. Gdzie najłatwiej i najszybciej znaleźć pracę w Holandii? Bardzo popularna, nie wymagająca specjalnych umiejętności oraz znajomości języka pracą jest praca w szklarniach oraz przy zbiorach. Popularne są chociażby zbiory szparagów oraz ogórków. Nie należą one do prac wyjątkowo łatwych, jednak są odpowiednio wynagradzane. Jednak praca w Holandii to nie tylko praca sezonowa w Holandii. Stosunkowo łatwo znaleźć tam pracę całoroczną, jednak w przypadku wielu zawodów konieczna będzie znajomość języków urzędowych – minimum na poziomie komunikatywnym. Oczywiście im lepsza znajomość języka tym lepiej.

Z uwagi na prężnie rozwijającą się holenderską gospodarkę, a także dość dużą rotację pracowników, praca w Holandii jest ciągle dostępna w pracach fizycznych – między innymi w branży budowlanej. Warto pamiętać, że praca w Holandii jest zróżnicowana w zależności od konkretnych regionów. Północna Holandia to głównie przemysł kwiatowy, z kolei południe kraju jest zdominowane przez rolnictwo, a konkretnie uprawy warzyw – m. in. papryka i pomidory. Podkreśla się, iż w praca w Holandii jest także wciąż dostępna w przemyśle mięsnym, w magazynach, sieciach super i hipermarketów oraz w przetwórniach żywności. Ze znalezieniem pracy problemów nie powinni mieć także operatorzy wózków widłowych.

Linki sponsorowane

1 aplikacja (odpowiedź) do oferty dla ogłoszenia “Czy nadal warto wyjechać do pracy w Holandii?”

  1. Jestem zainteresowana oferta pracy. Jest Mi ona bardzo potrzebna ,więc prosze o kontakt : 732942977 .

Złóż aplikację do pracy lub zostaw odpowiedź

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.