Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj | Zaloguj sięRSS Feed  | 

Dodaj ogłoszenie
 

praca Dania

Praca w Danii – rynek pracy w Danii 2014

  • Miasto: cała Dania
  • Długość zatrudnienia: ponad 12 miesięcy
  • Państwo: Dania
  • Opublikowany: 21 lutego 2014 17:39
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło

Opis

Wśród polskich emigrantów Dania nie stanowi obecnie zbyt popularnego kierunku wyjazdów zarobkowych, chociaż obserwujemy w tym względzie tendencję wzrostową. Rynek pracy w Danii jest nieco inny niż w krajach sąsiednich. Kto może liczyć na znalezienie zatrudnienia w tym pięknym kraju?

Praca w Danii 2014. Duński rynek pracy charakteryzują nieco inne przepisy i realia, niż te obecne w pozostałych krajach Unii Europejskiej. Pewną nowością, która nie jest spotykana bodaj w żadnym innym kraju Wspólnoty jest między innymi kwestia ustalania spraw pracowniczych. Najczęściej sprawy te są regulowane przez Kodeks Pracy. Jednak w Danii kwestie pracownicze są regulowane nie przez Kodeks, ale bezpośrednio przez związki zawodowe, które są w Danii niezwykle popularne. Większość kluczowych zagadnień i spraw pomiędzy pracownikami a pracodawcami jest więc zapisanych w porozumieniach pomiędzy Duńską Federacją Związków Zawodowych a Duńską Konfederacją Pracodawców. Porozumienia te są renegocjowane co cztery lata.

Jak aktualnie prezentuje się praca w Danii? Ze znalezieniem dobrze opłacanego zatrudnienia w Danii nie powinni mieć problemu przedstawiciele takich zawodów jak specjaliści medyczni – lekarze różnych specjalności, stomatolodzy, pielęgniarki, a także kadra zarządzająca funkcjonowaniem szpitali. Z uwagi na dość szybko starzejące się społeczeństwo duńskie. popularnymi i ciągle poszukiwanymi pracownikami są opiekunki dla osób starszych oraz chorych. Pracy jest także sporo dla wykwalifikowanych pracowników z branż budowlanych – głównie murarzy, malarzy, hydraulików, stolarzy i wielu innych. Z lepiej płatnych branż i zawodów praca w Danii jest obecnie dostępna dla informatyków, programistów, różnej specjalności inżynierów, a także pracowników biurowych, umysłowych i specjalistów menadżerów. W przypadku tych ostatnich branż konieczna będzie jednak bardzo dobra, a niekiedy nawet perfekcyjna znajomość dość trudnego języka duńskiego. W mniej skomplikowanych zawodach takich jak branża handlowa i gastronomiczna, czy sezonowa praca w Danii (np. rybołówstwo) wystarczy najczęściej znajomość języka angielskiego lub podstawowa znajomość języka duńskiego.

Oferty pracy za granicą w tym w Danii znajdziesz na: www.imperial.org.pl

ID ogłoszenia: 36253078000a72b3

Linki sponsorowane

Złóż aplikację do pracy lub zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby odpowiedzieć na ogłoszenie.

Oferty pracy

Oferty pracy dla budowlańców

Praca w Wielkiej Brytanii i Irlandii

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.